OSA | חמישה שלבים לבחירת מתנה מושלמת | בלוג
קופסאות מתפוצצות עם התמונות שלכם

העיקר המתנה: 5 שלבים לבחירת מתנה מושלמת

קניית מתנות יכולה להיות משימה קשה ומתסכלת, במיוחד כשאין כיוון או כשיש יותר מידי כיוונים.
לאנשים שאני אוהבת ורוצה לשמח, חשוב לי לקנות מתנה שתהיה מושלמת עבורם- כזאת שהם רצו בסתר ליבם (או פינטזו עליה בגלוי), שתשפר להם את החיים או תכניס לתוכם קצת יופי וצבע ותגרום להם לחייך.
האפשרות החביבה עליי כמובן היא זאת שמשלבת בין הכל.

החיפוש אחרי המתנה המושלמת יכול להיות מתיש. כמובן שיש את חובבי הקניונים והירידים שעבורם כל חיפוש שכזה הוא סיבה למסיבה, לעומתם אני חושבת שחיפושים מהסוג הזה הם לא פחות מעונש. לכן, כמעט תמיד אעדיף חיפוש ורכישה מקוונת.
אז אם אתם מהגולשים וגם אם מהמשוטטים, חמשת השלבים האלו יעזרו לכם לעשות סדר ויכוונו אתכם אל עבר המתנה המושלמת!

1. זמן -  נזכרתם ברגע האחרון? מתנה עם משלוח של 14 ימים היא בטח לא המומלצת ביותר. לעומת זאת, תוכלו תמיד במצב כזה למצוא מתנה נהדרת שניתן לאסוף עצמאית או לקנות שובר לחוויה מפנקת, מרגשת או ייחודית שמהכרותכם עם החוגגים תתקבל בשמחה (מתנות מהסוג הזה הן מאוד מוצלחות ונשארות עם מקבל המתנה במשך שנים רבות).  

מי מכם שנוטה לזכור תאריכים חשובים ומתארגן על קניית מתנות מראש- קודם כל, כל הכבוד! אתם זן נדיר... עבורכם חווית החיפוש והקנייה היא הרבה פחות מלחיצה. האפשרויות שלכם רבות וכוללות בתוכן משלוח של פריטים יחודיים מאתרי קניות בארץ או בחו"ל ואת ההזדמנות לנסות ולגלות מה באמת ישמח את יקיריכם. וכן, כל הדרכים כשרות בדרך להשגת מידע הזהב הזה.

אם אתם מאלו שנזכרים ברגע האחרון ולפעמים (שלא נדע) גם שוכחים, אבל ממש רוצים להתכונן מראש ולהשקיע באמת- אנחנו כאן בשבילכם! יש לנו שירות תזכורות קטן ומושלם שינער אתכם בדיוק בזמן ויזכיר לכם את האירועים החשובים שתבחרו. 

2. תקציב - בואו מוכנים וקבעו תקציב מראש, עוד לפני תחילת החיפושים. ככה תוכלו לכוון את החיפוש שלכם, לצמצם אפשרויות ולהיות יעילים וממוקדים יותר. קחו בחשבון עלויות משלוח ו/או מכס (בהנחה שהמוצר נקנה בחו"ל). מתנה מושלמת היא לא בהכרח כזאת שתרוקן לכם את הכיסים והאמת היא שניתן למצוא לכל אדם מתנה שהוא יאהב ועדיין לשמור על מסגרת התקציב.  

3.מיקוד - חישבו רגע על מקבלי המתנה והכינו רשימה של 5 דברים שהם אוהבים במיוחד.

  • יש להם תחביב? מצוין! תחביבים יכולים להיות עסק יקר שצריך לתחזק, אולי כדאי ללכת בכיוון הזה.
  • אתם יודעים באיזו חנות הם אוהבים לקנות? יכול להיות שהם מסוג האנשים שדווקא יעריכו גיפט כארד.  
  • אל תשכחו שיש אנשים שמעדיפים לצבור חוויות ולא חפצים. עבורם חפשו סדנא, הצגה או ארוחה טובה.
  • מדובר באנשי טיולים וטבע? חובבי אופנה? אמנות? בכל כיוון תוכלו למצוא מתנה שתשמח את יקיריכם, אבל כדי לעשות זאת בצורה הטובה ביותר כדאי להתמקד ולבחור כיוון מסוים. 
באופן כללי, אל תשכחו לקחת בחשבון את סוג האירוע ולהתאים את המתנה גם אליו.

4. איכות - פעמים רבות נבחר מתנה שאנחנו היינו שמחים לקבל. זה לא דבר רע, אבל צריך לזכור שהדבר החשוב ביותר הוא שמקבל המתנה יאהב אותה. זה ממש לא אומר שאתם צריכים לקנות מתנה שלא אהבתם, אבל תמיד תזכרו שאתם לא מרכז העניין כאן.

אם בחרתם להזמין את המתנה באינטרנט, חשוב לוודא שהיא באיכות ראויה ומומלצת על ידי אנשי מקצוע ורוכשים נוספים. אל תתעצלו לקרוא את התיאור המפורט של המוצר וחוות דעת לגביו, המידע הזה שם כדי לעזור לכם וכדי למנוע הפתעות ואכזבות. 

5. נגיעה אישית - אל תסתפקו באיחולים מילוליים או פייסבוקיים והשקיעו גם בכרטיס הברכה. אם אתם צריכים עזרה בהנעת גלגלי ההשראה שלכם הנה כמה משפטי פתיחה לברכות שיכולים לעזור. המשקיענים שביניכם יכולים להוסיף למתנה תמונות נסתרות, פתקים בכתב יד, בדיחות פרטיות והפניות טיפשיות. דברים שרק אתם ומקבל המתנה תבינו.
דאגנו לכם לכרטיסי ברכה ופתקים מעוצבים לחתונה, לחג או ליום האהבה להורדה והדפסה. 

בסופו של דבר, למתנה שתבחרו יש יכולת לשמח, לרגש, להצחיק ולקרב ביניכם לבין יקיריכם. אין דבר שאני אוהבת יותר מאשר לבחור ולקנות מתנה ולדעת שהיא המתנה המושלמת. ואין דבר שמשתווה לחיוך שאני מקבלת בתמורה!

כי העיקר המתנה. וגם הכוונה.